Haanja mõõk

raam

Sellise nime pani üks sõber mu kudumite venitamise raamile, kuna tal ei jäänud meelde, et ma ütlesin tema silmapöörituse peale nurgas vedelevate imelike liistude kohta: tegemist on peamiselt haapsalu sallide vormimise raamiga. Ja kui ma kirjeldasin, kuidas ma last sinna peale pikutama panen, juhul kui hinded koolis alla nelja lähevad, siis oligi järgmisel korral jutuks- haanja mõõk.

Igatahes, siru-ulatus on raamil 2,1mx1,2m, nii et väike varu olemas, kui suuremateks kudumisteks läheb. Seni olen piirdunud normaalmõõdus sallidega.


Sall läks juubelikingituseks ühele eakale prouale

sallmadratsil
Parklas Rooma lähistel, kevad 2014

Kuigi mul on see venitamise raam olemas, ei saa seda käekotis kaasas kanda. Seetõttu on vaja olnud kohandada alternatiivseid venitusvõimalusi. Üheks näiteks juuresolev foto.

Madratsi õue vedamine ja eelkõige sellise kasutamise aktsioon osutus külaelanike seas ootamatult populaarseks. Möönan, et ühele naabrile, kes teadis, et ma koon, mainisin mokaotsast, kust mind pealelõunal koos kudumiga leida võib. Aga ta tuli koos sõpradega, hulga sõpradega…

Päikesekuivatatud sall läks kingituseks Signorale, kelle juures ma peaaegu pool aastat käsitöö-õpipoisiks olin. Proua oli sallist vaimustuses ja õhkas, et uskumatu….kuskil polaarjoone lähedal leidub siiamaani tütarlapsi (khm), kes näputööd teevad.

Other post